Ogłoszenie:

Pomoc dla spalonej Tatarskiej Jurty w Kruszynianach !!!

dodano: 2018.05.03 ważne do: 2018.06.02 wyświetleń: 71
Szczegóły ogłoszenia:
Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca !!!
Jak zapewne wiecie, w nocy 30.04 ok godz 23, doszło do pożaru słynnej Jurty Tatarskiej w Kruszynianach (woj.podlaskie). Jurta, ze względu na swój niezwykły klimat i gościnność gospodarzy oraz ze względu na wyjątkową i znaną (nie tylko w Polsce) kuchnię tatarską co roku była chętnie odwiedzana przez tysiące osób z całego świata. Podczas swojej wizyty w Polsce, gościł tam również (16.03.2010 roku) następca brytyjskiego tronu - książę Karol.
Wstępne straty szacuje się na kwotę ok 1,5 mln PLN !!! Oczywiście budynek był ubezpieczony i mamy nadzieję, że z pomocą ludzi dobrej woli szybko uda się go odbudować. Natomiast w środku znajdowały się bezcenne skarby, które w większości niestety bezpowrotnie przepadły... Każdy mógł tam poznać historię rodu Bogdanowiczów, który jest w Kruszynianach od pierwszych nadań króla Jana III Sobieskiego.
6 maja (tj. w niedzielę) odbędzie się w Kruszynianach piknik charytatywny dla rodziny Bogdanowiczów, na który wszystkich serdecznie zapraszamy !!! Podczas tego pikniku będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla rodziny Bogdanowiczów, na bieżące wydatki...
Zanim rzeczoznawcy ustalą wysokość odszkodowania, które wypłaci firma ubezpieczeniowa, rodzina Bogdanowiczów musi jakoś przetrwać i potrzebuje środków oraz najpotrzebniejszych produktów do życia, gdyż w ciągu jednej chwili stracili cały dobytek życia !!!
Każdy, kto choć raz gościł w Jurcie Tatarskiej w Kruszynianach na pewno zapamiętał niezwykłą gościnność gospodarzy oraz ciepłą i rodzinną atmosferę, która tam panowała... Teraz Ci ludzie potrzebują Waszej pomocy !!!
Każdy może pomóc... Osobiście - pomagając pogorzelcom przy pracach porządkowych na miejscu w Kruszynianach lub finansowo.
Każdy, kto chce finansowo wspomóc rodzinę Bogdanowiczów w tych trudnych dla nich chwilach, może wpłacić dowolną kwotę na poniższy rachunek.

Dane do wpłaty:

Odbiorca: Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich ASMAN
Nr ROR: 61 1090 2750 0000 0001 3542 3483
* W tytule prosimy wpisać: Odbudujmy Tatarską Jurtę

W imieniu rodziny Bogdanowiczów Wszystkim dziękujemy za wsparcie !!!
 
Kontakt
RCK ASMAN
woj. podlaskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.