Ogłoszenie:

BIM BIM

dodano: 2022.07.22 ważne do: 2022.10.20 wyświetleń: 62
Szczegóły ogłoszenia:
BIM w praktyce – Ideą BIM jest współpraca i dzielenie się
Idea technologii BIM sprowadza się do współpracy i dzielenia się informacjami przez wszystkich interesariuszy projektu, którzy wytwarzają i wykorzystują informacje o budynku w oparciu o jego spójny, kompleksowy model zapisany w formie cyfrowej.
BIM w praktyce – Ideą BIM jest współpraca i dzielenie się
Idea technologii BIM sprowadza się do współpracy i dzielenia się informacjami przez wszystkich interesariuszy projektu, którzy wytwarzają i wykorzystują informacje o budynku w oparciu o jego spójny, kompleksowy model zapisany w formie cyfrowej.
BIM w cyklu życia projektu
Technologia BIM może być z powodzeniem stosowana przez cały cykl życia inwestycji:
  • Faza projektowania – usprawnienie komunikacji, wykrywanie błędów projektowych i wykrywanie kolizji
  • Etap analizy – informacje zawarte w projekcie pomocne w generowaniu analiz konstrukcyjnych, energetycznych i środowiskowych
  • Etap budowy – dostępność szczegółowych wytycznych robót budowlanych bezpośrednio na placu budowy, harmonogramy prac
  • Faza eksploatacji – źródło informacji o elementach budowlanych i ich lokalizacji, okresach gwarancyjnych oraz konieczności okresowego serwisowania poszczególnych elementów
Rozwój BIM w budownictwie
Technologia BIM stale się rozwija, a coraz więcej branż z sektora budowlanego dostrzega potencjał w wykorzystaniu BIM w swojej firmie. Pojawia się coraz więcej nowych narzędzi ułatwiających pracę w tej technologii, pozwalających zaprezentować swoje usługi na innym poziomie, a dzięki promocji rozwiązań cyfrowych w budownictwie przez rządy poszczególnych krajów, zainteresowanie i wiedza na temat BIM wzrasta z każdym rok.
https://bimally.pl/
https://bimally.pl/
https://bimally.pl/
Kontakt
marcelina kozowska
woj. małopolskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Strona WWW: https://bimally.pl/
Podziel się:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.